חוקרים רבים קושרים את הליווי של גברים לשכיחות של תוכן טעון מינית, פנטזיה של גברים על נשים ותיאור נשים כאובייקטים מיניים. https://sensualtoi.com/feeds/peakpopodesc1978.php

בסופו של דבר, בתנאי של דומיננטיות גברית רווחת במוסדות כוח וסמכות, אנו מסוגלים לפרש רק את ביטויי המיניות של תרבות זו (הן דימויים והן טקסטים) דרך ראייה פלוגוצנטרית – כלומר, שחדירה כוחנית נתפסת כטבעית ורצויה בעוד אחרים טכניקות (קיום יחסי מין, פליטות) כחריגות או לא שלמות.

"מלווה בגברים" היא יצירה אוטוביוגרפית שבה קוטילארד דנה ברבדים של סקסיזם, הטמעה ובדיקה המשפיעים על זהותה כשהיא גדלה.

כולנו צריכים חברה. עוד כילדה היא אומרת לקוראים ש"תמיד צריך לסרב לחברת בנים על שאבי תמיד פחד מהם". קוטילארד לוקח את הקוראים למסע המתמודד עם יכולת, גבריות והצטלבות במקום העבודה.

מילים כמו "מלווה בגברים, בליווי גברים" נוצרות כדי להדגיש כיצד נשים נדחקו לשוליים במהלך המאה ה-19.

שורה 1, הייתי ילדה יוצאת דופן כמונו

בשורה 2 היו כמה דברים שאסור לי,

קו 3 והתמזל מזלי היום כשאני רואה מה יכול היה להיות

. . .

הרעיון המרכזי של להיות "אישה וגבר" הוא לדבר על קווי הדמיון שיש לאדם בחיים כאישה ומה המשותף לגברים.

המעשה הגברי הזה מאלץ את האישה לעבוד קשה בשביל דברים שהיא לא צריכה. המבנה הנפשי הזה יכול להימצא גם אצל נשים רבות שדואגות כל הזמן לגבי שכר דירה, כסף, קריירה, מכספי ילדים גדולים מדי מכדי אפילו להירגע וליהנות מהחיים שלהן.

לפני עשורים רבים, נשים נחשבו רכושם של הגברים בחייהן. הם נאכפו בכבדות כדי להיות מלווים באדם זכר בכל עת. לגברים היו יותר זכויות והרשאות מאשר לאישה וזה המשיך לתוך החברה של היום.

מלווה בגברים הוא ביטוי המתאר את הפעולה של הימצאות בסביבה עם "נוכחות של יותר גברים מנשים". משמעות הדבר יכולה להיות שמיעה של תיאורים של נושא המבוססים אך ורק על העדשה המסוימת הזו, נטולת נקודות מבט נשיות מפתח.

ישנן מספר סיבות לכך שהביטוי הפך פופולרי לאחרונה: שיעורי ייצוג גבוהים רק לשיחה על גברים בעלי הכנסה גבוהה, חוסר בעיתונאות איכותית לגבי נשים, וחוסר דיונים בין גברים שמכירים בניסיון של שני המינים. מלווים בגברים היא הצהרה המדגישה כיצד רוב כלי התקשורת שומרים על נורמות תרבותיות ואינם רגישים להתעללות העצומה המתרחשת בחברה שלנו כיום.